wtorek, 07 marzec 2017 12:15

IV Zimowe Igrzyska Rzemieślniczych Szkół Cechowych i Izbowych

W dniach od 26 lutego do 1 marca 2017 r odbyły się IV Zimowe Igrzyska Rzemieślniczych Szkół Cechowych i Izbowych, nad którymi patronat honorowy objął Tadeusz Szewczyk Prezes Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu. W Igrzyskach po raz drugi brała udział Rzemieślnicza Zasadnicza Szkoła Zawodowa MIRiP!

W pierwszym dniu 26 lutego organizatorzy tj. Zasadnicza Szkoła Zawodowa Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zakopanem oraz Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zakopanem spotkali się z opiekunami grup zgłoszonych do udziału w igrzyskach.

Sportowo igrzyska rozpoczęły się w dniu 27 lutego 2017r. w pięknej pogodzie, zmaganiami na torze łyżwiarskim COS w Zakopanem, po których nastąpiła ceremonia otwarcia Igrzysk, której dokonał prezes Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zakopanem pan Franciszek Kaletka. Uroczystość zaszczycili pan Jerzy Zacharko wicestarosta powiatu tatrzańskiego, pan Czesław Krupa – dyrektor Biura Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu. Włodzimierz Kaźmierczak dyrektor Biura Cechu z Rawy Mazowieckiej. Zawodników przybyłych z różnych stron Polski przywitały dźwięki muzyki góralskiej w wykonaniu uczniowskiej kapeli.
Co roku Igrzyska cieszą się coraz większym zainteresowaniem, w tym roku zgłoszonych zostało aż 189 zawodników z 12 szkół. Przybyli oni wraz z opiekunami z: Poznania, Krakowa, Gorlic, Nowego Sącza, Limanowej, Tarnowa, Krynicy, Pilzna, Rybnika, Nowego Targu, Rawy Mazowieckiej i Zakopanego.
Po południu jeszcze tego samego dnia na trasach biegowych w Kościelisku odbyły się zawody w biegach narciarskich.
28 lutego i 1 marca zawodnicy konkurowali ze sobą w slalomie na nartach i snowboardzie na stoku w Witowie. W tych dyscyplinach rozegrano także zawody dla opiekunów – nauczycieli oraz mistrzów kształcących uczniów praktycznie.
28 lutego w godzinach popołudniowych uczestnicy Igrzysk mieli okazję poznać się bliżej w trakcie spotkania integracyjnego. W spotkaniu brali udział goście na czele z panem Tadeuszem Szewczykiem Prezesem Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu, który objął patronat honorowy, panem Czesławem Krupą dyrektorem Biura Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu, przedstawicielami Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie Anną Adamczyk - dyrektorem Biura, Tomaszem Kowalikiem zastępcą dyrektora i panem Włodzimierzem Kaźmierczykiem dyrektorem Biura Cechu w Rawie Mazowieckiej. Przybyli także dyrektorzy szkół; Roman Trojanowicz z Gorlic i Elżbieta Kosacka z Krakowa. Gospodarzy imprezy reprezentowali: pan Franciszek Kaletka Prezes Zarządu- Starszy Cechu, Kazimierz Dudzik Podstarszy Cechu, Aleksander Minior członek Zarządu Cechu, Władysława Skupień dyrektor Biura Cechu i pani Barbara Jachymiak dyrektor szkoły.
Rozpoczęło się od ogłoszenia wyników z konkurencji rozegnanych w pierwszych dwóch dniach, wręczenia dyplomów i pucharów dla zwycięzców. Następnie w stylowym szałasie pani Zofii Karpiel Bułecki, która osobiście witała uczestników imprezy, przy płonącym ognisku była okazja do zaprezentowania się ekip, wspólnych śpiewów i tańca w rytm muzyki i dobrej zabawy uczniów i opiekunów.
1 marca po zawodach i podsumowaniu wyników całych Igrzysk odbyła się uroczystość zamknięcia Igrzysk podczas której nagrodzono zwycięzców konkurencji z ostatniego dnia oraz całych Igrzysk. W klasyfikacji najwszechstronniejszego zawodnika pierwsze miejsce zajął Szymon Garczek z Zakopanego, drugie miejsce Jakub Śliwa z Limanowej a trzecie miejsce Mariusz Popiela z Nowego Sącza. Najwszechstronniejszą zawodniczką została Natalia Michalczak z Zakopanego, drugie miejsce zajęła Gabriela Olesik z Tarnowa, a trzecie miejsce Klaudia Rolewicz z Tarnowa. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Zasadnicza Szkoła Zawodowa Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zakopanem, drugie miejsce należało do Rzemieślniczej Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, a trzecie miejsce do Rzemieślniczej Zasadniczej Szkoły Zawodowej im. bł. Karoliny Kózkówny w Pilźnie.
Po wręczeniu dyplomów, medali i pucharów uczniom, opiekunom, mistrzom i całym reprezentacjom prezes Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zakopanem podsumował Igrzyska, podziękował wszystkim uczestnikom i zaprosił na kolejne V Igrzyska.
Szczegółowe wyniki z poszczególnych konkurencji dostępne są na stronie www.cech.zakopane.pl w zakładce Zimowe Igrzyska.

• Zakopane_1
  • Zakopane_10