poniedziałek, 15 maj 2023 12:02

Reginald Sas Jaworski - królem elektem w krakowskim Bractwie Kurkowym

Na strzelnicy Pasternik w Krakowie, w sobotę 13 maja 2023 roku odbyło się tradycyjne strzelanie o godność krakowskiego króla kurkowego. Wygrał Reginald Sas Jaworski, marszałkami zostali Krzysztof Kosek i Tomasz Cichoń. Uroczysta interonizacja nowego króla kurkowego odbędzie się 3 czerwca 2023 roku na Rynku Głównym w Krakowie.

Strzelanie odbyło się przy pięknej pogodzie. Starszy Bractwa Kurkowego Zdzisław Grzelka przywitał przybyłych na strzelnicę, wśród których byli m.in. senator RP Jerzy Fedorowicz, poseł na Sejm RP Aleksander Miszalski, przewodniczący Rady Miasta Krakowa Rafał Komarewicz, zastępca prezydenta Krakowa Bogusław Kośmider, dyrektor Muzeum Krakowa Michał Niezabitowski, prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesław Jopek, zastępca prezesa Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Andrzej Dębowski i dyrektor Izby Anna Adamczyk. Byli także starsi wielu cechów rzemieślniczych z Janem Baltazą, Alojzym Pabianem, Jackiem Kurczabem, Tadeuszem Dąbrowskim i Andrzejem Kucią.

Czytano 472 razy