piątek, 03 luty 2017 16:12

Porozmawiaj o nowej organizacji ruchu w centrum

Oto informacja z serwisu prasowego Urzędu Miasta Krakowa oraz komunikat przewodniczącego Rady Dzielnicy I

Ruszają konsultacje z mieszkańcami dotyczące założeń Mobilnego Krakowa, czyli planu realizacji polityki transportowej w naszym mieście. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zaprasza wszystkich do udziału w spotkaniach, wysłuchania na czym mogą polegać zmiany i wyrażenia swojej opinii na ten temat.
Proponowane rozwiązania wyraźnie wzmocnią komunikację miejską, przez co przyczynią się do zmniejszenia smogu i hałasu w mieście oraz wpłyną na poprawę bezpieczeństwa. Plan zakłada ograniczenie ruchu samochodów w ścisłym centrum.
Plan najbliższych spotkań konsultacyjnych wygląda następująco:
x 13 lutego, poniedziałek (18.00-20.00) w Gimnazjum nr 4 w Krakowie, Rynek Kleparski 18: dla mieszkańców Dzielnicy I
x 15 lutego, środa (18.00-20.00) w Gimnazjum nr 2 w Krakowie, ul. Studencka 13: dla mieszkańców Dzielnicy I
x 22 lutego, środa (17.00) Klub Pod Jaszczurami, Rynek Główny 8: ogólnomiejska debata dla mieszkańców
x 23 lutego, czwartek (17.00-19.00) Rada Dzielnicy XIII, Rynek Podgórski 1, sala im. Franciszka Maryewskiego: dla mieszkańców Dzielnicy XIII

Mieszkańcy Dzielnicy Stare Miasto będą mieli możliwość uczestniczyć w kilku spotkaniach organizowanych przez ZIKiT i Radę Dzielnicy I, ponieważ zaproponowane rozwiązania najbardziej ich dotyczą. Odbędą się również konsultacje z mieszkańcami Dzielnicy II Grzegórzki oraz osobne z przedsiębiorcami. W razie potrzeby i zainteresowania konsultacje mogą odbyć się także w innych dzielnicach Krakowa.
Przypominamy, że przez cały czas uwagi do Mobilnego Krakowa można zgłaszać także mailowo, wypełniając FORMULARZ. Osoby, które nie mogą przyjść na spotkanie lub mają utrudniony dostęp do internetu, zapraszamy do jednego z naszych punktów informacyjnych:
x w przejściu podziemnym na placu Bohaterów Getta czynnym: pon:  8-12, wt: 13-17, śr: 9-13, czw: 13-17 i pt: 13-17,
x na ul. Pawiej (przystanek Politechnika): pon: 13-17, wt: 9-13, śr: 13-17, czw: 12-16, pt: 13-17,
x oraz w siedzibie ZIKiT-u na Centralnej 53 w godz. 7:30-15:30.

Szanowni Państwo
uprzejmie informujemy, iż w związku z proponowaną przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zmianą organizacji ruchu w centrum Krakowa, Dzielnica I Stare Miasta organizuje konsultacje dla mieszkańców, w których udział weźmie wicedyrektor ZIKiT ds. Transportu, p. Łukasz Franek.
Zapraszamy w następujących terminach:
x 13 lutego,  Gimnazjum Nr 4, ul. Rynek Kleparski 18, godz. 18:00
x 15 lutego,  Gimnazjum Nr 2, ul. Studencka 13, godz. 18:00