Program ERASMUS +
Program ERASMUS+

"Różne zawody, te same cele. Wymiana doświadczeń w dziedzinie kształcenia zawodowego sposobem na podniesienie jakości nauczania."
(numer projektu 2014-1-PL01-KA102-001515)
 
Tygodniowe praktyki dla 20 osób związanych ze szkolnictwem zawodowym, które odbyły się w Izbie Rzemieślniczej w Erfurt (Niemcy).

Czytaj więcej...
 
"Projekt jest finansowany przez Unię Europejską w ramach realizowanego przez FRSE programu Erasmus+
“Zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego" we współpracy z Izbą Rzemieślniczą w Erfurt"

poniedziałek, 31 październik 2016 13:32

Przygotowanie do wyjazdu - szkolenia

Z analizy wypełnionych przez uczestników wniosków wynika, że wśród nich są osoby w różnym stopniu posługujące się językiem niemieckim. W związku z tym w siedzibie Izby przy ul. św. Anny 9 w miesiącach 01/2015 – 04/2015 został zorganizowany cykl szkoleń.

W ramach przygotowania do mobilności uczestnicy wzięli udział w następujących szkoleniach:

- szkolenie językowe 30 godzin;
- szkolenie kulturowe 10 godzin;
- szkolenie zawodowe 10 godzin.

poniedziałek, 31 październik 2016 13:31

Wizytacja Narodowej Agencji Programu Erasmus+

Wielkimi krokami zbliża się termin wyjazdu rzemieślników biorących udział w projekcie w ramach programu Erasmus+. W związku z tym w ubiegły piątek, tj. 29 maja odbyła się w siedzibie Izby wizytacja przedstawicieli Narodowej Agencji Programu Erasmus+. W spotkaniu uczestniczyli koordynatorzy projektu: Dominika Janas-Pach, Beata Ostrowska i Tomasz Kowalik.

W trakcie spotkania przedstawiono idee powstania projektu „Różne zawody, te same cele. Wymiana doświadczeń w dziedzinie kształcenia sposobem na podniesienie jakości nauczania”. Przedstawiono również korzyści, które przyniesie realizacja projektu w kontekście otwarcia Rzemieślniczej Zasadniczej Szkoły Zawodowej MIRiP. Podniesienie kompetencji instruktorów praktycznej nauki zawodu przyczyni się do podniesienia jakości nauczania i zdobycia nowych doświadczeń. Ponadto, pełna relacja z wyjazdu zostanie przedstawiona uczniom szkoły, aby zachęcić ich do brania udziału w mobilnościach, które Izba ma zamiar w niedalekiej przyszłości realizować.

Wyjazd 9 uczestników projektu "Różne zawody te same cele. Wymiana doświadczeń w dziedzinie kształcenia zawodowego sposobem na podniesienie jakości nauczania" w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych w dniach 21.06.2015 - 26.06.2015. Sprawozdanie z pobytu - przygotował Tomasz Kowalik.

poniedziałek, 31 październik 2016 11:33

Relacja z projektu Erasmus+ do pobrania

Zapraszamy do pobrania i rozpowszechniania naszej relacji z projektu a co za tym idzie poznanie niemieckiego systemu edukacji. Prezentacje PDF można ściągnąć po kliknięciu w poniższe linki:

Sprawozdanie Mechanik pojazdów samochodowych(5,3 MB)

Sprawozdanie Fryzjer(3,1 MB)

Wyjazd 11 uczestników projektu "Różne zawody te same cele. Wymiana doświadczeń w dziedzinie kształcenia zawodowego sposobem na podniesienie jakości nauczania" w zawodzie fryzjer w dniach 14.06.2015 - 20.06.2015. Sprawozdanie z pobytu - przygotowała Beata Ostrowska.