sobota, 15 grudzień 2018 11:35

Betlejem krakowskie w wykonaniu uczniów z Teatru Ulica Rzeźnicza z naszej szkoły

Na estradzie Targów Bożonarodzeniowych w Krakowie przedstawienie jasełkowe pt Betlejem krakowskie zaprezentowali w piątek wieczorem uczniowie z Teatru Ulica Rzeźnicza z Zespołu Szkół Rzemiosła Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Spektakl opracowała i wyreżyserowała nauczycielka z tej szkoły Barbara Piotrowska.

Na scenie pojawia się prawie 15 osób. Oprócz tradycyjnie występujących w jasełkach Maryi i urodzonego właśnie Jezusa, a także Józefa, aniołów i pasterzy pojawiają się kardynał, królowa i poeta-historyk, a w nawiązaniu do naszej rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości nawet sam Józef Piłsudski. Nie mogło też zabraknąć górali w pięknych strojach.

Piękne przedstawienie trwające około 50  minut zostało nagrodzone oklaskami. Młodym artystom za występ podziękował prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie Janusz Kowalski, dumy z podopiecznych nie kryła dyrektor szkoły Elżbieta Kosacka, brawa otrzymała również wywołana na scenę Barbara Piotrowska.
Betlejem krakowskie będzie można obejrzeć jeszcze raz w niedzielę 16 grudnia na tej samej scenie o godz. 18.

• Betlejem_Kra01
  • Betlejem_Kra010