wtorek, 04 wrzesień 2018 09:42

Uwaga! Już w tę sobotę, 8 września pielgrzymujemy do Kalwarii Zebrzydowskiej

Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie informuje, że XIII Pielgrzymka Rzemiosła i Przedsiębiorczości do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w dniu 8 września 2018 r (sobota) pod hasłem „rzemieślnicy w służbie miłosierdzia”.

Uroczystość rozpocznie się:
* o godz. 9.30 Drogą Krzyżową od Kaplicy Piłata
* o godz. 11.30 formowanie kolumny pocztów sztandarowych oraz złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem Ojca św. Papieża Jana Pawła II
* o godz.12.00 - Msza Święta w intencji rzemieślników, ich rodzin i pracowników

Po Mszy św. zapraszamy na poczęstunek do restauracji przyklasztornej.
Zarząd Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie prosi Kierownictwo Cechów i Spółdzielni Rzemieślniczych o powiadomienie zrzeszonych rzemieślników o Pielgrzymce oraz liczny udział rzemieślników, ich rodzin, a także pracowników i ich rodziny. Zarządy Cechów i Spółdzielni prosimy o przybycie w strojach cechowych, z insygniami i sztandarami. Ponadto informujemy, że corocznym zwyczajem, organizacje cechowe i spółdzielnie rzemieślnicze w miarę posiadanych środków finansowych mają możliwość przekazania swej ofiary pieniężnej – jako daru ołtarza.

Czytano 1508 razy