środa, 27 czerwiec 2018 10:51

XXXVII Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego Na Jasną Górę

Tegoroczną pielgrzymkę rzemiosła polskiego na Jasną Górę do Częstochowy zorganizowała Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu.

Mszę św była koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego ks. dr Andrzeja Jeża. Nasz duszpasterz Ks Infułat Dariusz Raś przewodniczył duchowo pielgrzymom z Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości.

Przed Mszą św. odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu orkiestry Dętej im. Tadeusza Moryto w Łącku pod batutą ppłk. Straży Granicznej dr hab. Stanisława Strączka.
Najlepsi mistrzowie i ich uczniowie zostali wyróżnieni na Szczycie Jasnogórskim okolicznościowymi dyplomami, które wręczali Jan Gogolewski Prezes Związku Rzemiosła Polskiego i Tadeusz Szewczyk Prezes Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu. Dyplom otrzyma mistrz Jacek Kurczab złotnik i jego uczennica Klaudia Kania. W pielgrzymce uczestniczyli : Janusz Kowalski Prezes Izby, Zastępca Tadeusz Dąbrowski i Anna Adamczyk Dyrektor oraz przedstawiciele Cechów: Skórzanego i Innych Zawodów z pocztem sztandarowym, Drzewnych i Innych Zawodów, Małopolskiego Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców Budowlanych, Cechu Rzemiosł Motoryzacyjnych i Małych Przedsiębiorców, Cechu Drobnych Wytwórców Małopolskiego Cechu Zdunów i Pokrewnych Zawodów, Krakowskiego Cechu Rzemiosł Tapicerstwo, Kuśnierstwo, Cechów Rzemiosł Różnych w Chrzanowie, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wolbromiu, Spółdzielni Rzemieślniczej Kalwarianka, W procesji z darami „ołtarza” Jacek Kurczab mistrz złotnictwa przekazał od Cechu Złotników, Jubilerów i Pokrewnych Zawodów złotą patenę. Po Mszy św. poczty sztandarowe i Orkiestra pochyliły się Matce Bożej Częstochowskiej.

• DSC06309
  • DSC06401